REKLAMA

Nietypowa rola Starosty nowosądeckiego

MARCINKOWICE/POWIAT NOWOSĄDECKI. W hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach zorganizowano koncert w wykonaniu miejscowej Parafialnej Orkiestry Dętej, z którą wystąpił Zespół Regionalny Jakubkowianie i zespół muzyczny Oremus.

Wykonawcy zaprezentowali kolędy, oraz utwory muzyki rozrywkowej. Jednym z wykonawców był Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Starosta zagrał na kowadle, z czym poradził sobie bardzo dobrze.

starosta_1

Koncert był dla włodarza powiatu okazją do złożenia życzeń noworocznych i zapewnienia o wspieraniu wszelkich inicjatyw kulturalnych. Marek Kwiatkowski przypomniał, że powiat prowadzi Fonotekę, w której znajdują się płyty CD z regionalnymi utworami, a także wspiera działalność Szkółek Ginących Zawodów, w których dzieci i młodzież uczą się m.in. muzykowania.

Starosta docenił również wyróżniających się członków Orkiestry Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sadeckim. Złote otrzymał Józef Świderski, a Srebrne: Mariusz Adamek, Dominka Sojka, Paweł Wójs i Rafał Świderski – kapelmistrz orkiestry.

Źródło: POWIAT NOWOSĄDECKI

Fot. Maria Olszowska

09-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)